DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
aktualizováno: 27.06.2022 08:38:22 

VÍTEJTE V SIDONII

Úvod

 SRDEČNĚ VÁS VÍTÁME V SIDONII

Sidonie leží na hranici mezi Českou a Slovenskou republikou (jihovýchodní cíp Zlínského kraje). Je jednou z místních částí města Brumov-Bylnice. Její historie je spojena se starou sklářskou hutí (viz historie). I teď tady najdete svědky této doby - starou sklářskou kolonii, pece na pečení chleba, školní budovu, ...

Leží v CHKO Bílé Karpaty, najdete tu mnoho vzácných biologických i botanických objektů. Na katastru Sidonie se nachází i přírodní rezervace - bukový prales (bližší informace na http://nature.hyperlink.cz/zlinsko/Sidonie.htm nebo na http://Sidonie.ceskehory.cz).  

V současnosti je vyhledávaným cílem mnoha turistů, kteří míří například na Vršatec.

Blízké okolí poskytuje dostatečné kulturní i sportovní zázemí. Můžete navštívit různé kulturní a společenské akce jak v Sidonii, tak v Brumově-Bylnici, pro milovníky historie má svou expozici připraveno i muzeum v Brumově a brumovský hrad spojuje historii se současností. V Brumově jsou také k dipozici nejrůznější sportoviště (http://www.brumov-bylnice.cz).

Můžete se přesvědčit sami, budeme se těšit na Vaši návštěvu.

http://www.mapy.cz/#x=141554176@y=132386816@z=11@mm=ZP@ax=141601792@ay=132394496@at=SIDONIE@ad=SIDONIE

Máte chuť projít se s využitím moderních technologií údolím, kterým se Sidonie klikatí? S využitím aplikace na  http://www.maplandia.cz/slovensko/trencin/trencin/huta-svate-sidonie/ máte k dispozici nejen satelitní, terénní nebo hybridní mapu Sidonie, ale dokonce i možnost virtuální procházky 3D mapou.